Máte velkou zahradu a využíváte ji ke sportování? Pokud vám většinu plochy zabírá prostor pro plážový volejbal či dokonce tenisový kurt a zbyl vám tu alespoň malý kousek volného místa pro bazén, můžete na zahradu umístit bazén nadzemní, který lze případně přesouvat jinam nebo ukládat na zimu do garáže. Nadzemní bazény sice nejsou natolik luxusní, aby vytvářely na zahradách esteticky zajímavé prostředí, ale pro koupání většinou postačí, zvláště pokud bazén využívají převážně vaše děti, a to ne po celé prázdniny.
Jestliže máte vyhrazený prostor pro usazení bazénu a chystáte se jej již pokládat na travnatou plochu, pak vás zarazíme, abyste nepospíchali a naopak věnovali usazení bazénu více času a energie – vyplatí se to. Nadzemní bazény totiž mívají poměrně křehký skelet a tlak vody na nevhodném podloží by jej mohl poškodit.
Nejprve plochu pro položení bazénu zarovnejte do roviny a udusejte. Poté z ní pečlivě vysbírejte velké kameny, odstraňte vyčnívající kořeny a prostor vysypte prosetým jemným pískem smíchaným se zeminou a tuto vrstvu opět udusejte. Teprve pak na ni položte podložku pod bazén Chlorito, ta se vyrábí ze speciální polyesterové tkaniny, jež zabraňuje prorůstání kořenů a zvedání bazénového dna. Podložka také zabrání tlaku malých kamínků na bazénové dno, které na ploše zůstaly, a tím je konstrukce bazénu zabezpečena před poškozením.
Podložky pod bazén mají také za úkol snížit výskyt plísní a hniloby, plísně pak svými jedovatými spory pronikají do ovzduší a mohou vás a vaši rodinu či přátele u bazénu zbytečně ohrožovat na zdraví. Podložka také zabrání znečištění bazénového dna různými kontaminanty, což se vám hodí v situaci, kdy potřebujete vodu z bazénu vypustit a nádrž pak uložit pod střechou na bezpečném místě. Tehdy stačí jen opláchnout dno vodou se saponátem, postříkat zahradní hadicí a nechat vyschnout.